Август 2020

Извештај са јавног часа

Датум: 12. Novembar 2013 16:21 Категорија: Новости

Извештај са јавног часа

14. октобра 2013. године одржан је јавни час поводом ,,Дечије недеље“ која је трајала од 07. до 13. октобра. Сачекали смо да се врате ученици са рекреативне наставе из Косјерића, па смо зато изабрали горе наведени датум.
Час је одржан између две смене, у холу школе, како би сви ученици и колеге могли да присуствују.
Тема јавног часа је иста као и тема  Дечије недеље ,,Слушајте мама и тата, желим сестру или брата!“
Организатори јавног часа су: библиотекарка Тамара Јовановић, наставница енглеског језика Милева Стефановић и педагошки асистент Кристина Јовановић.
Учесници јавног часа су:
-чланови литерарно-драмске секције: Невена Кресојевић,  Невена Пјевић, Драгана Костић, Марија Мишовић и Јована Плакаловић , који су и учествовали представом ,,Слушајте мама и тата, желим сестру или брата“  коју је смислила библиотекарка Тамара Јовановић.
-ученик четвртог разреда Андрија Влајковић, који је рецитовао на енглеском језику песму , под истим називом као и тема, коју је смислила наставница енглеског језика Милева Стефановић.
-ученик трећег разреда који наставу прати по ИОП-у, песмом о својој породици, коју је смислила педагошки асистент Кристина Јовановић.
*Јавним часом смо успели да остваримо циљеве које смо поставили, а то су:
-праћење и подстицање развоје ученика у индивидуалним способностима.
-стварање услова за креативност ученика.
-припремање и реализовање програма намењеног ученицима са посебним потребама и способностима.
Драги наши,
поводом дечије недеље, чија је тема: слушајте мама и тата, желим сестру или брата и ми смо нешто спремили за вас и нас.
*За почетак ће, наш ученик, Виктор Черевицки да изрецитује песмицу о својој мами, коју је смислио са својом асистенткињом Кристином Јовановић.
*Затим ће Андрија Влајковић да изрецитује песмицу на енглеском језику, коју је смислила учитељица Милева Стефановић.
*А, потом ће чланови наше литерарно-драмске секције одглумити представу коју је смислила наша библиотекарка, Тамара Јовановић.
А сада.... уживајте!

1. Виктор
  2. Песмица на енглеском,
  3. Драма..
СЛУШАЈТЕ МАМА И ТАТА,
ЖЕЛИМ СЕСТРУ ИЛИ БРАТА

НЕВЕНА ВОДИТЕЉКА
Ваши мали писци, велики су знате
Они добро пишу за маме и тате.
Наручујемо зато и секе и бате.

Ваши мали писци постали су драмски текстописци,
А остали само морају да схвате.

Од свега по мало морају да дају,
Уживајте сада у драмском загрљају!
(улази)
Драгана: Јој, колико ми је досадно!!! Више не могу да издржим. Не знам шта да радим? Да гледам ТВ? Не, досадно је. Да учим? Јаој, још је досадније. Могла бих да цртам?! Такође, досадно. Да позовем телефоном Марију да чујем шта она ради?!
(позива телефоном Марију)
Драгана: Марија, хоћеш да дођеш код мене, много се досађујем?!
Марија: Долазим.
Марија: јој,  много сам гладна, а немам никога код куће да ми постави ручак да могу да једем.  Јој, гладна сам као вук. Тата ради, мама није код куће. Када бих само имала некога да ми да да једем. Ето, Јована има сестру која јој увек постави сто. Баш сам глааааааднаааааа!!!
(улази Јована)
Јована: Ћао друштво, шта радите?
Драгана и Марија: Ништа, полудећемо. Шта ти радиш?
Јована: Ништа, шта радим, нервирам се! Добила сам јединицу, ништа нисам знала. Никада нећу научити. Да барем имам брата, па да ми помогне око овог тешког градива...
(улази Невена)
Невена: Јој, што ми се спава! Као да нисам спавао 10 дана. Не могу да издржим, заспаћу стојећи на ногама. Шта ви радите?
Драгана: Ма, ја се досађујем.
Марија: А, ја сам гладна.
Јована: Ја ништа не знам. Када бисмо само имали сестре или браћу, да све раде уместо нас.
Психолошка пауза: (сви замишљени)
Невена: СТОП. Не може више овако. Можемо да кувамо цео живот, ништа се неће променити.
Драгана: Ни ја више не могу овако да издржим. Ако ми је досадно, нико ми не може помоћи, ако сама не учиним да ми буде занимљивије.
Сви углас: Тако је!!!
Марија: Па да, ако сам гладна и имам скуван ручак на шпорету, треба само да га поставим, наједем се и решим проблем. Шта бих да сам морала сама да га спремим?! Чак и да имам сестру, ни она не би могла да једе уместо мене.
Сви: БРАВО!!!
Јована: Тако је (лупи руком од сто и устане), наравно да ништа не знам када нисам ни учила. Чак и моја сестра да ми тресе књигу изнад главе (показује) , не би ми знање упало у главу. Сешћу, учићу и нешто ћу научити.
Сви: Да, у праву си!
Невена: И ја, наравно да ми се спава када сам синоћ играо игрице за компјутером, а морао сам да устанем рано због школе. Од сада ћу наћи један сат дневно за игрице и на време ћу лећи и наспавати се.
*Сами себи организујемо и улепшавамо живот. Што се тиче сестара и браће, ружно би било да их имамо само због користи.
Водитељка: МАМЕ, ТАТЕ, желимо сестре и браћу којима ћемо ми бити на услузи, јер сада знамо како да се понашамо да нам не буде досадно, да не будемо гладни, да нешто научимо и да нам се не спава. Да будемо задовољни животом, собом и оним чиме располажемо!
Сви у глас и водитељка: На услузи мами, тати, сестри и брату и наравно, СЕБИ!

ПРИЛОГ 2

Mothers and fathers
We want more sisters and brothers.
World is a beautiful place
For every child of any race.
We need more children
To laugh and play,
To make us happy every day.
And, once they will become
Dads and mums.

ПРИЛОГ 3

ВОЛИМ ВАС

Катка је мила,
Добра и слатка
Много је волим
То ми је мајка.

Стално ме шета
Лепо ме пази,
Лопту ми баца
Мој тата Лаци.
Фотографије можете погледати у делу  галерија.