• Деција недеља

12. Oktobar 2023 07:38ИЗВЕШТАЈ
    ДЕЧИЈА НЕДЕЉА

Поводом дечије недеље, у периоду од 02.10.2023. до 07.10.2023., наша основна школа ,,Душан Јерковић“, организовала је разне активности.
     Ученици првих разреда су са својим учитељицама Иваном Матовић и Снежаном Радовановић и педагошким асистентима Тамаром Јовановић и Кристином Јовановић, ишли у обилазак знаменитости нашег места Банатског Карловца. Прва дестинација је била католичка црква (1804.год.) и споменик Исусу Христу. Ђаци су научили много о вери и историји места у коме живимо. Најзанимљивији податак је да иста поседује оргуље, које ретко који храм, у нашој близини има.
     Стара школа (више од сто година), која још увек пркосно одолева времену, чува тајне приче, чак и од нас, који смо имали часове у њој.
    Иако много деце проводи већину слободног времена на спортском терену, сада су сазнали да је његов објекат некада био вртић.
    У обиласку споменика Војку Дмитровићу-хероју и споменику палим борцима у другом светском рату, нам се придружио и вероучитељ Миленко Ђокић.
    После обиласка остали смо у парку на радионици и играоници. Ученици су: играли фудбал, прескакали ластиш, цртали кредама по стазама и скупљали разне биљке и плодове.
    Наредног дана смо обишли даљу дестинацију, железничку станицу и споменик српско-мађарске револуције из 1848. године.
     Уз пут смо наилазили на разне занимљивости и радове из којих су ученици усвојили знања (кошење траве, пијацу, шпедитер, стовариште грађевинског материјала, причу о Оријент експресу…).
    У свакој авантури, незаобилазна је посета нашем колеги, учитељу Милошу Пајевићу, који је у пензији, али без њега многи обиласци,  нису били остварени. Нисмо га затекли код куће, али смо му оставили јабуке, као поклон и да зна да смо свратили.
     Подржали смо акцију предшколске установе ,,Полетарац“, која је организовала продају колачића, које су маме месиле. Прикупљени новац су уложиле у потребе њихове установе, а ми смо их куповали, дегустирали и тако помогли акцију.
     Ученици III-1 одељења, са својом учитељицом Весном Жула-Поморишац, су нас најпријатније изненадили. Направили су поклон честитке (прилог 1), као добродошлицу за наше ђаке прваке и пожелели им срећан почетак школовања.
    У Дому културе смо гледали представу ,,Астерикс и Обеликс“.
    Све учитељице и ученици од првог до четвртог разреда су имали радионице, на тему Дечије недеље: ,,Моје срце је велико“.

Присутни и учесници:

Датум: 25. Decembar 2019 06:09 Категорија: Новости

Тематски дан у одељењу 21

НОВА ГОДИНА НАМ СТИЖЕ
  Дана 10.12.2019. у одељењу II 1  одржан је тематски дан под називом Празници нам стижу.
Дан је протекао у прелепој радној и веселој атмосфери.
У току дана смо много тога научили о празницима и обичајима везаним за празнике-Нова година,Божић.Дан је обухватио пет школских часова и предмете:верска настава,ликовна култура,српски језик и математика.Кроз инердисциплинарни приступ настави,у групама ученици су решавали заједничким трудом,сарадњом задатке који су им били постављени.Свуда се огледала сарадничка атмосфера.Рецитовали смо научене рецитације о Новој години,певали песме о Новој години,Божићу, решавали математичке задатке и цртали новогодишње и зимске чаролије.
Направили смо новогодишњу јелку, украсе за јелку,новогодишње честитке,Снешка Белића.
На крају смо кроз занимљив квиз проверили своја знања и оно шта смо научили у току дана.
Овакав начин рада се деци веома допао што се види из обављене евалуације дана од стране ученика.Такође дан је допринео развоју међупредметних компетенција,развоју сарадничких односа међу децом,повећању мотивације за рад и учење.
Драгана Ђукановић и одељење II 1