• Деција недеља

12. Oktobar 2023 07:38ИЗВЕШТАЈ
    ДЕЧИЈА НЕДЕЉА

Поводом дечије недеље, у периоду од 02.10.2023. до 07.10.2023., наша основна школа ,,Душан Јерковић“, организовала је разне активности.
     Ученици првих разреда су са својим учитељицама Иваном Матовић и Снежаном Радовановић и педагошким асистентима Тамаром Јовановић и Кристином Јовановић, ишли у обилазак знаменитости нашег места Банатског Карловца. Прва дестинација је била католичка црква (1804.год.) и споменик Исусу Христу. Ђаци су научили много о вери и историји места у коме живимо. Најзанимљивији податак је да иста поседује оргуље, које ретко који храм, у нашој близини има.
     Стара школа (више од сто година), која још увек пркосно одолева времену, чува тајне приче, чак и од нас, који смо имали часове у њој.
    Иако много деце проводи већину слободног времена на спортском терену, сада су сазнали да је његов објекат некада био вртић.
    У обиласку споменика Војку Дмитровићу-хероју и споменику палим борцима у другом светском рату, нам се придружио и вероучитељ Миленко Ђокић.
    После обиласка остали смо у парку на радионици и играоници. Ученици су: играли фудбал, прескакали ластиш, цртали кредама по стазама и скупљали разне биљке и плодове.
    Наредног дана смо обишли даљу дестинацију, железничку станицу и споменик српско-мађарске револуције из 1848. године.
     Уз пут смо наилазили на разне занимљивости и радове из којих су ученици усвојили знања (кошење траве, пијацу, шпедитер, стовариште грађевинског материјала, причу о Оријент експресу…).
    У свакој авантури, незаобилазна је посета нашем колеги, учитељу Милошу Пајевићу, који је у пензији, али без њега многи обиласци,  нису били остварени. Нисмо га затекли код куће, али смо му оставили јабуке, као поклон и да зна да смо свратили.
     Подржали смо акцију предшколске установе ,,Полетарац“, која је организовала продају колачића, које су маме месиле. Прикупљени новац су уложиле у потребе њихове установе, а ми смо их куповали, дегустирали и тако помогли акцију.
     Ученици III-1 одељења, са својом учитељицом Весном Жула-Поморишац, су нас најпријатније изненадили. Направили су поклон честитке (прилог 1), као добродошлицу за наше ђаке прваке и пожелели им срећан почетак школовања.
    У Дому културе смо гледали представу ,,Астерикс и Обеликс“.
    Све учитељице и ученици од првог до четвртог разреда су имали радионице, на тему Дечије недеље: ,,Моје срце је велико“.

Присутни и учесници:

06. Oktobar 2023 07:45Дечија недеља

Логопеди

Датум: 24. Decembar 2018 22:07 Категорија: Новости

17.12.2018.године одржано предвање логопеда из Панчева.