• Ученички радови

22. Jun 2022 07:03На часу ликовне културе ученици 2одељења са учитељицом Албином Вукаиловић  направили су маске.
  • Јавни час-Математика-Разломци -4.разред

15. Jun 2022 06:42
    Јавни час-Математика-Разломци -4.разред
    Дана 3.06.2022.године одржан је планирани јавни час са темом Разломци.Час је
    протекао у пријатној и радној атмосфери.
    На занимљив начин ученици су са наставницом математике Тањом Николић поновили
    знања о разломцима која су стекли са својом учитељицом Драганом
    Ђукановић.Активно су учествовали у решавању задатака о разломцима.Занимљивости
    овог часа допринело је коришћење ППТ презентације чиме је ефикасно искоришћено
    време на часу.Излагање наставнице је било поткрепљено низом примера из
    свакодневног живота, а знања која су ученици стекли су примењива у свакодневном
    животу.
    Такође,ученици су се упознали са наставницом математике и тиме им је пружена
    подршка и припрема за бољу адаптацију приликом преласка из првог циклуса
    образовања у други-што је један од специфичних циљева развојног плана, а који се
    односи на пружање подршке ученицима у процесу учења.
    учитељица Драгана Ђукановић

Август 2022

Биологија

ПЕТ ДИПЛОМА СА ТАКМИЧЕЊА ИЗ БИОЛОГИЈЕ

На Општинском такмичењу из биологије, одржаном 14. марта у Владимировцу,
најбоље знање су показали Кристина Ђујић и Урош Илић из 5-1, који су освојили друго место
и изборили  пласман на окружно такмичење, а Лаури Рашковић из 7-2 припало је трће место.
    Петаци су бриљирали и на Окружном такмичењу, које је одржано у Старчеву, 26. априла.
Кристина Ђујић је освојила друго место, а Урош Илић треће место.
    Честитамо свима!

ОПШТИНСКА СМОТРА ЦРВЕНОГ КРСТА

Наша школа се одазвала позиву Црвеног крста Алибунар и узела
учешће на Општинској смотри Црвеног крста која је одржана 2. априла
у поменутој организацији. На школској смотри Црвеног крста, које је
организовала наставница биологије, Милена Јовишић, најбоље знање
је показала Весна Тодоровић из 7-1 која је и представљала нашу школу
на Општинској смотри где је заузела друго место.
Честитамо!

ОБЕЛЕЖЕН ДАН ПЛАНЕТЕ ЗЕМЉЕ

У нашој школи je 22. априла обележен Дан планете Земље тако што су ученици виших разреда припремили пригодан програм за своје другаре из нижих разреда којима су се придружили ученици 7-1 у публици. У организацији су учествовали чланови биолошке секције и ученице седмог разреда.

На самом почетку премијерно су се чуле песме које су Михајло Баша и Лазар Живановић из 5-1 написали за еколошки конкурс уз помоћ наставнице Јоване Јанковић. Затим је Анђелија Бранковић из 8-2 прочитала реферат на тему Глобалне последице загађења животне средине. У завршници програма одржан је еколошки квиз у ком су се надметале три групе ученика виших разреда. Квиз је припремила и водила наставница биологије, Милена Јовишић. Регуларност такмичења надгледао је жири који су чинили директорка Александра Лазић, педагошкиња Марија Филић, учитаљица Албина Вукаиловић и секретарица Славица Ћирковић.

После неизвесне борбе за прво и друго место у квизу, прво место је освојила зелена екипа, друго црвена, а треће плава екипа. Директорка Александра Лазић је првпласираној и другопласираној екипи уручила књиге, а трећепласирани су добили свеске као награде.

Сви присутни су том приликом могли да погледају изложбу радова са часова биологије и биолошке секције.