• Ученички радови

22. Jun 2022 07:03На часу ликовне културе ученици 2одељења са учитељицом Албином Вукаиловић  направили су маске.
  • Јавни час-Математика-Разломци -4.разред

15. Jun 2022 06:42
    Јавни час-Математика-Разломци -4.разред
    Дана 3.06.2022.године одржан је планирани јавни час са темом Разломци.Час је
    протекао у пријатној и радној атмосфери.
    На занимљив начин ученици су са наставницом математике Тањом Николић поновили
    знања о разломцима која су стекли са својом учитељицом Драганом
    Ђукановић.Активно су учествовали у решавању задатака о разломцима.Занимљивости
    овог часа допринело је коришћење ППТ презентације чиме је ефикасно искоришћено
    време на часу.Излагање наставнице је било поткрепљено низом примера из
    свакодневног живота, а знања која су ученици стекли су примењива у свакодневном
    животу.
    Такође,ученици су се упознали са наставницом математике и тиме им је пружена
    подршка и припрема за бољу адаптацију приликом преласка из првог циклуса
    образовања у други-што је један од специфичних циљева развојног плана, а који се
    односи на пружање подршке ученицима у процесу учења.
    учитељица Драгана Ђукановић

Август 2022

Екскурзије

Извештај са матурске екскурзије ученика осмих разреда

Датум: 10. 04. 2022. - 12. 4. 2022.

Место: Банатски Карловац, Србија

Водитељи: Тања Николић, Снежана Лалић, Душан Богдановић

Белешка: Ученици осмог разреда под вођством разредних старешина Тање Николић и Снежане Лалић и у пратњи директора школе Душана Богдановића кренули су на матурску екскурзију.10.априла,ујутру у 7 часова аутобус је кренуо са паркинга школе.СТУП Вршац обезбедио је свог водича као и лекарску пратњу.Деца су кренула видно расположена и здрава.Прва пауза је била у Великој Плани на бензинској пумпи,како би се деца освежила и свратила до Мек Доналдса.Прва дестинација на коју смо отишли била је обилазак Спомен парка Шумарице,где су деца у згради музеја пажљиво одслушала предавање и морам их похвалити како су изражајно и са посебним осећањем рецитовали Крваву бајку Десанке Максимовић. Аутобусом смо обишли споменике у парку.Одатле смо наставили пут до Стопића пећине,где смо се мало теже спустили због временских услова,тј.снега и леда,али смо успели да уживамо у чарима пећине.Затим смо наставили до етно села Сирогојно које смо обишли.У вечерњим сатима стигли смо до хотела Оморика на Тари.После вечере деца су наставила дружење и забаву у хотелу.Другог дана запутили смо се до манастира Рача,где су деца била изузетно културна и фина и пристојно се понашала.Затим смо наставили до Перућца,обишли смо реку Врело и били у инфо центру Бајине Баште,где су се деца упознала са биљним и животињским светом Таре а у друштву врло пријатних и интересантних водича.После тога следио је повратак у хотел,ручак а затим и коришћење хотелског базена,што је деци представљало посебно задовољство.Након тога,организована је једна дужа шетња од десетак километара,до ергеле коња и сеоске цркве-манастира.Након вечере,деца су имала организовану журку у дискотеци хотела до поноћи.Били су изузетно весели и лепо су се дружили.Трћег дана након доручка су напуштене собе,деца су уживала у садржајима које нуди хотел,играо се стони тенис,билијар,флипери...Имали смо и кратку шетњу око хотела,а након ручка смо кренули назад.Паузу сми имали у Чачку,као и у Панчеву.Деца су се лепо дружила у аутобусу,певали су и били лепо расположени,нико није повраћао.Све се добро завршило,те смо у вечерњим сатима стигли кући задовољни, носећи лепе утиске које ће ,надам се, ученици као и директор и разредне старешине памтити дуго.

Фотографије се налазе у галерији.